Kurz první pomoci

Na tomhle jednodenním kurzu získáte znalosti, které snad nebudete nikdy potřebovat.

Ale až je jednou potřebovat budete, budete opravdu rádi, že jste kurz absolvovali…

Základní informace ke kurzu

Proč by měl (nejen) kapitán umět první pomoc?

Protože zásady poskytnutí první pomoci se můžou hodit každému. Ale na moři to platí mnohonásobně. Pokud na lodi dojde ke zranění nebo má někdo vážnější zdravotní problémy, jsme na to sami. Záchranka nepřijede. Pomoc je vzdálená ne minuty, ale hodiny, možná i celé dny. A pokud nedokážeme poskytnout adekvátní první pomoc my jako kapitáni nebo členové posádky, nikdo další to za nás nevyřeší.

Organizace kurzu:

Maximální počet účastníků: 12

Kurz trvá 9 hodin (jeden celý den, s přestávkou na oběd)

Cena kurzu: do konce května 2024 zaváděcí cena 2.890 Kč 

Obsah kurzu: 

Kurz pokrývá všechny důležité aspekty poskytování první pomoci, ale z pohledu jachtaře. Probereme řešení nejrůznějších zranění a zdravotních problémů, se kterými se můžete za plavby setkat. Velký důraz je kladený na správnou techniku resuscitace (KPR) a první pomoci v případě pádu člověka do vody a tonutí. Podíváme se i na specificky lodní problémy a zranění – popáleniny od lana, šok po pádu do studené vody, mořskou nemoc, podchlazení,… 

Naučíme vás jednoduché algoritmy, které vás navedou co dělat v kritických situacích. Vyzkoušíte si prakticky resuscitaci, máme pro vás připravené i modelové situace, na kterých si na vlastní kůži zkusíte řešení konkrétních problémů.

Co se na kurzu naučíte?

  • Jaké jsou život ohrožující stavy a priority první pomoci
  • Co je to šok a jak s ním pracovat
  • Jak zastavit masivní krvácení
  • Správné postupy resuscitace v běžném životě a na moři
  • První pomoc v případě pádu do vody a tonutí
  • Jaké je nebezpečí pádu do studené vody
  • Ošetřit zlomeniny, řezné rány, popáleniny
  • Jak manipulovat se zraněným
  • Jak v případě zranění a zdravotních problémů na moři přivolat pomoc
  • Co by měla obsahovat lodní lékárna
"Ahoj, děkuji moc za vynikoš materiály a vůbec za celé školení!!! NEJlepší školení první pomoci pro jachtaře, jaké jsem kdy zažila, spojení záchranáře a jachtaře v jednom je luxusní. Moc jsem ocenila praktičnost, nacvičování realistických situací na lodi, taky svižné tempo výuky a fajn humor. Po 8mi hodinách kurzu se nám pořád ještě nechtělo domů...Mockrát děkuji, posunulo mě to ve vědomostech a pomohlo v sebejistotě, že v případě nouze bych si s lecčím poradila. Všechny palce nahoru za toto školení!!!"
Bára K.

Kdo vás kurzem 1. pomoci bude provázet?

Markéta lektorka první pomoci

Mgr. MARKÉTA ZEMANOVÁ – akutní medicíně se aktivně věnuje více než 20 let, jednak jako porodní asistentka ve FN Brno, poslední roky navíc jako vedoucí sestra mezinárodního týmu EMT CZ (Emergency Medical Team). Má bohaté pedagogické zkušenosti a dar předávat nejen dovednosti a znalosti při poskytování první pomoci, ale i touhu a ochotu vydat ze sebe maximum. A to nejen jako lektor, ale i jako zkušební komisař MDČR. Od malička miluje volnost a vše, co je spojeno s vodou a větrem. Věnuje se aktivně námořnímu jachtingu, potápění, zachraňování velryb i lidí.

Kurz první pomoci Jirka záchranář

JIŘÍ FEIX – dobrovolný hasič s 20 letou praxí, vodní záchranář, horolezec, skialpinista, speleolog a příležitostný jachtař, který toho v horách i jinde na cestách opravdu hodně zažil, absolvent mnoha kurzů a školení první pomoci, lektor kurzů přežití a pobytů v přírodě.  Jirka není jen teoretik, už pár životů zachránil…

AKTUÁLNÍ TERMÍNY KURZŮ:

Podrobné organizační informace vám pošlu emailem po přihlášení.

8.3. 2024 Praha – obsazeno

22.3. 2024 Brno – obsazeno

31.5. 2024 Praha

Nevyhovuje vám žádný z vypsaných termínů? Jste skupina 4 a více zájemců? Prosím kontaktujte mě e-mailem nebo telefonicky, budu se snažit s vámi na vhodném termínu domluvit!

Přihláška - Kurz první pomoci

Bude uvedeno na certifikátu o absolvování kurzu.